Відмова «Газпрому» виконувати свої контрактні зобов’язання: ЄС має готуватися до екстремальних сценаріїв вже у найближчому майбутньому

«Ми маємо такі країни, що є замкненими на суходолі, і вони є дуже залежними від альтернативних шляхів, від постачання та допомоги сусідів. Ми також передбачаємо в наших надзвичайних планах наше найближче сусідство — також Україну і Молдову», — сказала Сімсон.

Відмова «Газпрому» виконувати свої контрактні зобов’язання: ЄС має готуватися до екстремальних сценаріїв вже у найближчому майбутньому

За її словами, підготовка до такого розвитку подій почалася ще в січні, коли стало очевидним загострення ситуації. Реалізація цих планів потребує чіткої координації та солідарності між країнами — членами ЄС.

За її словами, Євросоюз не зможе відразу замістити з альтернативних джерел весь обсяг газу, що поставляється з росії. Таким чином, ЄС буде комплексно розв'язувати цю проблему, збільшуючи питому вагу відновлюваних джерел в енергетичному балансі, зокрема, використання біогазу, а також запроваджуючи технології енергозбереження.

Передбачається також координація зусиль із більш ефективного використання наявних сховищ газу та спільної закупівлі газі для проходження зимового періоду. Це дозволить на повну потужність використовувати колективну купівельну спроможність ЄС та уникнути непотрібної конкуренції між країнами під час укладення контрактів з альтернативними постачальниками газу.