Ворог продовжує обстрілювати Луганщину – розпочато провадження

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури зареєстровано чотирнадцять кримінальних проваджень за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у травні 2022 року військовослужбовці РФ та учасники контрольованих нею незаконних збройних формувань продовжують здійснювати артилерійські обстріли населених пунктів Луганщини. У смт. Врубівка було пошкоджено будівлю селищного будинку культури. У населених пунктах Попаснянської, Лисичанської та Гірської територіальних громад пошкоджено та зруйновано будівлі освітніх закладів.

У Лисичанську ворожий снаряд потрапив на територію нафтопереробного заводу, внаслідок чого сталося займання установки з отримання сірки та станції змішування речовин.

У Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та селищі Врубівка внаслідок артобстрілів пошкоджено приватні домоволодіння та багатоповерхівки. Також у селі Шипілівка Сєвєродонецького району Луганської області зруйновано будинкок, у підвальному приміщенні якого знаходилося 11 осіб, які перестали виходити на зв'язок.

Також окупаційні війська відкрили вогонь по гуманітарній автівці. Під обстріл потрапив один з волонтерів у Сєвєродонецьку.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів поліції Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.