Застосування збройних сил Білорусі проти України, підірве один із стовпів влади Лукашенка
Якщо президент Олександр Лукашенко застосує збройні сили Білорусі проти України, то це підірве один з його стовпів сьогоднішньої влади в середині країни.
Про це під час ефіру заявив політолог Ігор Чаленко.
«Весь бізнес Лукашенка останніми роками формувався не лише на дешевих енергоресурсах збоку російської федерації, а і на реекспорті, з якого Білорусь мала величезний зиск. Проблема Лукашенка сьогодні в тому, що його не визнає світ. Якщо Лукашенко застосує збройні сили Білорусі проти України, то це підірве один з його стовпів сьогоднішньої влади в середині країни. Адже він на цьому побудував все», — каже експерт.
При цьому експерт зазначив, що Лукашенку вдалося придушити протестний рух в Білорусі в 2020 році.
«Тому говорити про те, що в Білорусі вибухнуть протести — я б не поспішав, але комплекс соціально- економічних проблем, як наслідок санкцій, може до цього підштовхнути. Адже, якщо білоруська армія вторгнеться до України, то в країну підуть 200 та 300. Відповідно білоруси почнуть відчувати тягар війни набагато більше. Тим більше, що ми бачимо по соцмережах, що білоруси негативно відносяться до російських військових, які обстрілювали Україну з території Білорусі. Тому Лукашенко намагається зберігти статус- кво. Якщо він піде далі, то тим самим, відкриває шлях, для формування нових політичних сил на основі соціального невдоволення. Проте продовжується робота пропаганди. Як раз в Білорусі йде основний акцент на ніби то нацизмі в Україні. Це робиться для того, щоб провести відповідну аналогію. Адже білоруський народ дуже постраждав від нацизму під час Другої світової війни. Однак нацизму в Україні немає, тому ця пропаганда втрачає свою силу. Лукашенку буде набагато складніше пояснювати, навіщо він хоче вторгнутися до України. Зараз в Білорусі готується інформаційний плацдарм, щоб рятувати українців від поляків. Адже за словами Лукашенка, Польща вирішила забрати Західну Україну», — зазначає експерт.
Якщо білоруси будуть заходити на територію України, то відсоток тих, хто буде намагатися здатися в полон, очевидно буде набагато більше ніж навіть у росіян.
" Тому треба буде активно доносити інформацію до опозиційної сторони — яким чином здаватися та нагадати, що Україна платить за трофейну техніку. Проте на сьогоднішній день зрозуміло, що білоруси не хочуть воювати", — резюмує І. Чаленко.