Шольц обіцяє Україні гарантії безпеки: подробиці
Канцлер Олаф Шольц знову пообіцяв надати Україні довгострокові гарантії безпеки — але не в сенсі автоматичної військової допомоги у разі нападу
. Як конкретно можуть виглядати такі гарантії, зараз обговорюється з іншими державами та Україною, сказав політик СДПН під час урядового опитування в Бундестазі. Зрозуміло, однак, що вони не можуть бути «тими, що відповідають статті 5 договору НАТО». Скоріше, вони повинні бути «пристосовані до конкретної ситуації», сказав Шольц. У цій статті йдеться про те, що всі країни НАТО підтримають іншого члена військового альянсу, якщо на нього нападуть. Шольц не став конкретнішим. Він лише пояснив, що завжди можна застосувати «високоефективні санкції», запроваджені проти Росії ЄС, США та іншими західними країнами після вторгнення в Україну.
Незважаючи на тиск з боку Союзу, Шольц каже, що він дотримується того факту, що останні три німецькі атомні електростанції, що залишилися, будуть відключені наприкінці року. Розглядаючи питання про довший термін, експерти дійшли висновку, що це неможливо — всупереч тому, що стверджував Союз. Заступник голови ХСС Дороті Бер раніше посилалася на заяву TÜV Süd від імені уряду землі Баварія. У ньому йдеться про можливе продовження терміну експлуатації АЕС Isar 2. Шольц сказав, що важливіше, щоб ці три реактори виробляли якомога більше електроенергії до кінця року, щоб мати можливість одночасно зменшити виробництво електроенергії на газі. І звернув увагу на те, що, на відміну від газових електростанцій, вони постачають лише електроенергію, але не тепло. З огляду на загрозу вузьких місць для природного газу в Німеччині, тижнями точаться дебати про те, чи варто довше використовувати ядерну енергію як альтернативу для економії газу.
Коли депутат від AfD Штеффен Котре назвав санкції проти Росії «марними» та закликав запустити в експлуатацію газопровід «Північний потік-2» між Росією та Німеччиною, Шольц прокоментував: «Я б сказав: AfD — це не просто одна права народницька партія, а й партія Росії». Німеччина готується повністю відмовитися від російської нафти і газу, а також будує для цього необхідну інфраструктуру. «Це справжня енергетична безпека Німеччини в інтересах усіх громадян».