Названо вісім претендентів на місце Джонсона
На місце прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона у разі його відставки можуть претендувати глава МЗС, міністр оборони та видатні британські бізнесмени.
Можливих наступників Джонсона назвали у Bloomberg.
Ліз Трасс («послідовниця Тетчер»). Очолює МЗС із вересня. Видатна постать у реакції Великобританії на війну в Україні. Тепер веде переговори з ЄС щодо відносин із Великобританією після Brexit.
Надхім Захаві («підприємець»).
Новий міністр фінансів народився в Багдаді в сім'ї курдів, прибув до Великобританії хлопчиком, вивчився на інженера-хіміка, став співзасновником компанії з проведення опитувань YouGov, пропрацювавши п'ять років як її головний виконавчий директор.
Ріші Сунак («колишній золотий хлопчик»). Ім'я Сунака стало загальним під час пандемії після того, як уряд під час перебування його міністром фінансів, допоміг підприємцям. Але на початку року його «зірка згасла», на тлі низки скандалів.
Бен Воллес («тихий виконавець»).
52-річний міністр оборони ще рік тому фігурував у списках претендентів на лідерство від консерваторів. Він компетентно впорався із британською реакцією на вторгнення Росії в Україну, а до цього — на кризу з евакуацією з Афганістану. З того часу Уоллес піднявся на вершину впливової рейтингової таблиці членів кабінету міністрів ConservativeHome.
Саджід Джавід («колишній трейдер»).
52-річний екс-міністр охорони здоров'я — досвідчений член кабінету міністрів, який очолював шість державних відомств і зайняв четверте місце у конкурсі на лідерство у 2019 році. Дружба з Сунаком припускає, що вони могли б балотуватися за спільним квитком, що надає їм більшої ваги.
Пенні Мордаунт («першопрохідник»).
49-річна Пенні Мордаунт лише з невеликим відривом посіла друге місце після Уоллеса в опитуванні ConservativeHome цього тижня про те, хто має стати наступним лідером торі. У партії її вважають володаркою твердої репутації на підтримку Brexit, харизмою та добрими лідерськими якостями.
Джеремі Хант («безпечний варіант»).
55-річний Хант «є повною протилежністю прем'єру». Під час референдуму 2016 року він виступав за те, щоб залишитися в ЄС, його стиль більш стриманий, і він апелює до правоцентристського традиційного консервативного членства на відміну від стійкого крила Brexit, яке привело Джонсона до влади.
Том Тугендхат («експерт із зовнішньої політики»).
49-річний колишній військовий, який воював в Іраку та Афганістані та очолював спецкомітет парламенту із закордонних справ, був постійним критиком Джонсона і часто відверто висловлювався з питань зовнішньої політики, особливо про необхідність зайняти жорстку позицію щодо Китаю.