Через захоплення земельних ділянок України загрожує знищення чорноземів — експерт
Українську економіку зруйнували олігархи, податківці та чиновники, які грабували країну.
Про це під час ефіру заявив доктор економічних наук, професор Володимир Лановий.
«Не реформи зруйнували українську економіку. Адже реформ не було, відбувалася руйнація. За перший рік після розпаду Радянського Союзу росія побудувала в середині країни цукровопереробчі підприємства орієнтовані на кубинський тростиновий цукор, 5 млн українського буряку залишилося поза увагою рф. Потім по Україні відбувався економічний та фінансовий удар. Нас не допустили до валютних резервів, нав’язали високі обсяги продажу газу та зобов’язали відкрити боргові папери для того, щоб накопичувати борги. Все це потребує значних витрат держбюджету. Крім того, в Україні після розпаду Радянського Союзу була розкручена гіперінфляція», — каже експерт.
Також за його словами, 70% київської промисловості — це військово- промисловий комплекс.
" Він мав замовлення з Москви. Всі замовлення зупинилися. Україну викинули та захотіли притиснути, щоб вона знову попросилася в Радянський Союз. Хоча у нас був великий попит на наші підприємства з США та Німеччини. Але чиновникам це було не потрібно, вони хотіли грабувати Україну, після того, як її грабувала росія. Податківці жирують та знущаються над людьми. Вони не створюють стимулів, щоб економіка запрацювала. Зокрема, виникали нові технології, конструкторські бюро мали пільговий режим роботи", — каже В. Лановий.
За його словами, в Україні треба обмежити права окремих людей і компаній на концентрацію в своїх руках капіталу.
" Наприклад, у олігарха Ахметова 20% промисловості та 40% енергетики. В Європі таке не допускається. Там не дають прав окремим гігантам купувати телеканали чи футбольні клуби. Таке обмеження призведе до того, що у нас буде багато бізнесменів, а не олігархів, які використовують своє положення. Крім того, якщо у нас відбуватиметься захоплення земельних ділянок, то нічого доброго з цього не очікується. Буде моно-культурне сільське господарство та знищення наших чорноземів", — резюмує В. Лановий.