Як війна в Україні вплинула на світові компанії
Повномасштабна війна Росії проти України торкнулася не лише нашої країни та її сусідів.
Багато технологічних компаній вийшли з російського ринку, набули чинності санкції, порушилися ланцюжки постачань. Технологічні компанії тепер змушені перебудовувати свою роботу та призупиняти проєкти.
Через війну Apple довелося змінити плани на другий квартал року з виробництва — скоротивши на 20% випуск iPhone SE, ніж планувалося спочатку. Це приблизно на 2−3 млн менше пристроїв. Також Apple скоротила замовлення на виробництво AirPods у 2022 році більш ніж на 10 млн одиниць. Про це повідомляє Reuters і ще низка ЗМІ з посиланням на джерела в компанії.
Це показовий, але не єдиний приклад на ринку смартфонів. На складах дистриб'юторів Samsung накопичилося загалом близько 50 млн нерозпроданих смартфонів. Це антирекорд, через який компанії довелося піти на радикальне скорочення виробництва — обсяг випуску нових смартфонів у травні 2022 року скоротився вдвічі.
Ресурс Canalys.com, який аналізує динаміку глобального ринку, опублікував звіт за перший квартал із невтішними для виробників мобільної техніки результатами. Перший квартал 2022 року показав найбільше за останні роки зниження продажу смартфонів у всьому світі — мінус 11%.
Це підтверджує прогнози експертів, що карантин та сплеск інфляції через бойові дії в Україні можуть обвалити попит на смартфони у 2022 році.
Meta скорочує плани найму нових співробітників цього року щонайменше на 30%. Як стало відомо в червні, компанія найме лише 6000−7000 нових співробітників замість запланованих 10 000. Також компанія вирішила не наймати нових людей на деякі посади, що звільнилися.
Про це генеральний директор компанії Марк Цукерберг повідомив під час корпоративної зустрічі. Поточну ситуацію він назвав «одним із найгірших спадів, які ми бачили в новітній історії».
У другому кварталі 2022 року компанія очікує лише $ 28 млрд виторгу замість запланованих $ 30 млрд. Але й це не остаточне число.
Після виходу з ринку РФ Netflix втратив 700 000 передплатників. В результаті кількість користувачів онлайн-кінотеатру у всьому світі скоротилася до 221,64 млн, тоді як у попередньому кварталі становила 221,84 млн.
Через це компанії довелося звільнити 150 співробітників з відділів рекрутингу та контенту у квітні. Ще 350 співробітникам довелося залишити роботу у червні.
Компанія попередила інвесторів, що зростання виторгу сильно сповільнилося через загострення конкуренції на ринку та «геополітичні фактори», такі як війна в Україні.
Загалом з початку року акції Netflix впали на 70%. Зупинити падіння та залучити нових глядачів компанія планує шляхом зниження ціни підписки, яка стане доступною завдяки перегляду реклами.