Путін знову спробує захопити Київ — розвідка США
Довгострокова траєкторія конфлікту, схоже, дедалі частіше буде залежати від того, чи зможуть Сполучені Штати та їхні союзники виконати свої військові, політичні та фінансові зобов’язання щодо стримування Росії.
«Проблема полягає в цьому», — сказав Блінкен журналістам на прес-конференції в суботу. «Ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готова до значущої дипломатії».
Деякі досвідчені дипломати кажуть, що відсутність контакту є помилкою, враховуючи широкий спектр інтересів Сполучених Штатів, пов’язаних з Москвою. Війна в Україні призвела до загибелі десятків тисяч українців, призвела до стрімкого зростання світових цін на продовольство та енергоносії та підвищила військову напруженість між Росією та НАТО до нових висот. Сполучені Штати також домагаються повернення з Росії відомих американських ув'язнених, у тому числі зірки WNBA Брітні Ґрінер і ветерана морської піхоти Пола Велана.
Ще один день, ще одна поставка зброї: у п’ятницю Пентагон оголосив про нову передачу Україні високоточних снарядів і реактивних систем залпового вогню, новітнє озброєння прямує на схід. Але чи настане день, коли ця система почне сповільнюватися?
Більш ніж через чотири місяці після того, як Росія вторглася в Україну, війна, яка, як очікувалося, була російським бліцкригом, який перетворився на фіаско для Москви, тепер перетворилася на битву дюймів, якій не видно кінця, геополітичне змагання на витривалість, у якому президент Володимир V Путін робить ставку на те, що він зможе пережити мінливий, нетерплячий Захід.
Президент Байден пообіцяв підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно», але ні він, ні хтось інший не може сказати, скільки це триватиме або скільки ще Сполучені Штати та їхні союзники можуть зробити на цій відстані, окрім прямих військових дій. втручання. Офіційні особи визнають, що в якийсь момент запаси зброї в США та Європі вичерпаються; хоча Сполучені Штати санкціонували 54 мільярди доларів на військову та іншу допомогу, ніхто не очікує ще одного чека на 54 мільярди доларів, коли ця сума закінчиться.
Отже, пан Байден і його команда шукають довгострокову стратегію в той час, коли Білий дім бачить зростання небезпеки ескалації, перспектива врегулювання шляхом переговорів ще далека, а громадськість починає відчувати втому вдома та за кордоном. .
«Мене турбує фактор втоми громадськості в багатьох країнах через економічні витрати та через те, що існують інші нагальні проблеми», — сказав сенатор Кріс Кунс, демократ від Делаверу та близький соратник пана Байдена, який відвідав НАТО. зустрічі на вищому рівні в Мадриді минулого тижня.
«Я вважаю, що нам потрібно бути рішучими і продовжувати підтримувати Україну», — сказав пан Кунс, член Комітету Сенату США з міжнародних відносин. «Як довго це триватиме, якою саме буде траєкторія, ми зараз не знаємо. Але ми знаємо, що якщо ми не продовжимо підтримувати Україну, результат для США буде набагато гіршим».
Хоча останнім часом бойові дії зосереджені в основному на півмісяці на сході та півдні України, Білий дім побоюється, що вони можуть легко вийти з-під контролю. Нещодавній ракетний удар по торговельному центру в центральній Україні свідчить про те, що у Москви вичерпується високоточна зброя, і вона все більше звертається до менш складної зброї, яка може вразити небажані цілі — потенційно навіть через кордон, у таких союзниках по НАТО, як Польща чи Румунія. І американські офіційні особи стурбовані тим, що пан Путін може вдатися до тактичної ядерної зброї, щоб вирватися з рамки, з якою він стикається на полі бою.
Дійсно, адміністрація Байдена дійшла висновку, що російський лідер все ще хоче розширити війну і знову спробувати захопити Київ, столицю України. «Ми вважаємо, що він фактично переслідує ті ж політичні цілі, що й ми раніше, тобто хоче захопити більшу частину України», — сказала на конференції минулого тижня Авріл Д. Хейнс, директор національної розвідки.