В Україні 18 мільйонів людей втратили роботу — експерт

  • 273

Україна має допомагати іншим народам здобувати собі свободу. Але діалог має початися з підтримки українців, які втратили роботу.

В Україні 18 мільйонів людей втратили роботу — експерт

Про це під час ефіру заявила доктор філософії Олена Скоморощенко.

«Коли ми говоримо про майбутнє України, то варто зазначити, що має відбутися стрибок через прірву. Адже війна йде за те, щоб не було так погано, як раніше. Тому соціально- економічна модель, яка була до війни і процвітала 30 років, нав’язана з зовні, бо ми є колонією без власних еліт. Тому нам потрібно зрозуміти, яку соціально- економічну модель держави ми хочемо побудувати після війни. Нам потрібно зрозуміти в чому наша місія, тому що місце кожного народу визначається внеском, який народ може зробити в загальний розвиток цивілізації. У нас вже є приклад, ми показали всьому світу, як мають чинити люди, коли почалося повномасштабне вторгнення. Ми здобули це гідне місце. Нас сприйняли та поважають, тепер потрібно впорядкувати у себе в хаті. Наші ЗСУ зараз бояться тільки одного, щоб перемога не була даремною, адже вона дуже дорого дається. Тобто, щоб після війни не відтворилося те, що було до війни. Знову колонія, знову українці без прав у власній країні, які їдуть за кордон на заробітки. Ми зараз стоїмо перед цими викликами», — каже експерт.

За її словами, вже зараз треба думати, як українці буть жити після війни. Зокрема, за рахунок чого, та хто є нашими союзниками.

«Ми заміщаємо російську федерацію, в своєму регіоні в якості геополітичного регіонального лідера. Це велика відповідальність. Це означає, що ми маємо зробити життя в Україні взірцевим. І цей взірець пропонувати іншим народам. Зокрема, братньому народу Ічкерії. Знайшовши цей рецепт, допомагати іншим народам здобувати собі свободу. Тільки провідники з народу, знають, як це зробити. Наш дискурс має бути про те, як нам дожити до перемоги. Адже 18 мільйонів людей втратили роботу. І це зараз центральна проблема. Тому безробітних мають підтримати до нашої перемоги», — резюмує експерт.