Добровольців кидають в бій, як гарматне м’ясо — Віктор Шишкін

  • 1094

Добровольців кидають в бій, як гарматне м’ясо. Для контролю та розслідування таких випадків, коли добровольців кидають в бій, як гарматне м’ясо, є військова прокуратура чи військова юстиція.

 Віктор Шишкін та Іван Пєтухов під час ефіру «Чистка влади»
Віктор Шишкін та Іван Пєтухов під час ефіру «Чистка влади»

Про це під час ефіру розповів суддя конституційного суду у відставці Віктор Шишкін.

«Дуже шкода добровольців, яких не забезпечують необхідною протитанковою зброєю, а кидають у бій з рожками та автоматом. Є випадки, коли це робить їх командування, яке кидає в бій військових, як гарматне м'ясо не забезпечивши їх нічим. Тому для контролю та розслідування таких випадків, коли добровольців кидають в бій, як гарматне м'ясо, є військова прокуратура чи військова юстиція. Ці органи мають займатися наглядом. Питання не в організації, питання в кадрах. До речі, колишній голова військової прокуратури Матіос покалічив купу військових. Хоча я проти військових судів. До речі, з 46 країн Європи, лише в 13 є військові суди», — каже В. Шишкін.

В свою чергу розповів голова правління ГС «Національна Асамблея України» Іван Пєтухов розкритикував дії колишнього президента П. Порошенка.

«З одного боку він робив все для підсилення ЗСУ, а з іншого для їх знищення. Всі ці кроки узурпували владу та прибирали захист. Тепер ми бачимо ці наслідки під час війни. Зокрема, 72 бригаду кидають у бій з ріжками. Тому цей випадок має розслідувати спецпрокуратура. Також має бути військова прокуратура. Якщо не буде системи, то це призведе до розвалу. Виникає питання, навіщо ви руйнуєте Україну», — підкреслює І. Пєтухов.

В свою чергу, В Шишкін додав, що руйнація держави починається з руйнації державних інститутів.

«Згадайте з чого почалася диктатура Білоруська та москальська — з руйнації Конституційних судів. Теж саме зараз робить президент Зеленський по відношенню до нашого КСУ. Це стосується і інших структур. В Україні все відбувається за рашистською калькою. Для того, щоб військові могли себе зараз захистити, вони мають апелювати до громадськості та звертатися у суди», — резюмує експерт.