Дефолт Нафтогазу: керівництво умиває руки — експерт
Дефолт НАК Нафтогазу показує те, що його треба реформувати та прибрати структури, які нічим не займаються.
Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.
«Говорячи про голову Нафтогазу Вітренка, можна сказати, що він вкотре показує, що інтереси громадян для нього не на першому та не на другому плані. Те що було офіційно заявлено НАК Нафтогазом, після оголошення дефолту по зовнішнім зобов’язанням компанії, свідчать про те, що керівництво Нафтогазу умиває руки у підготовці до опалювального сезону. Тобто фактично грає на руку країні- агресору. Подібні заяви, які звучать від Вітренка вийшли далеко за межі корпоративних норм. Нинішнє керівництво треба змінювати, бо воно не може працювати», — каже експерт.
За його словами, державні енергетичні компанії наводнені людьми, які починають діяти в супереч національним інтересам.
«Зокрема, українці сплачують за газ власного видобутку три рази. Спочатку через встановлений тариф, потім через прямі дотації з держбюджету, і третій — через тарифи на тепло та гарячу воду. Зараз ми бачимо певні зміни в керівництві атомних станцій, але ми не бачимо очищення людей Деркача з атомної енергетики. Але те що зміни вже відбуваються — це позитив та певний сигнал, що ситуація в українській енергетиці нормалізується», — зазначає Ігор Чаленко.
Він зазначив, що єдина роль «Нафтогазу» — абсорбувати фінансові ресурси. Корисної дії для країни ця компанія не виконує.
«Нафтогаз втратив значну частину свого прибутку, а наростити видобуток українського газу він не зміг. Падання Укргазвидобування впало до критичних 12 млрд куб в рік. Нафтогаз дає можливість робити додаткові прокладки та механізми для заробітку. Якби Укргазвидобування працювало окремо без інтегральної структури, це було б набагато дешевше для українського бюджету. Коли Нафтогаз був прибутковим на це мало звертали увагу. Коли ж ми побачили десятки мільярдів збитків, і компанія вимагає мінімум 150 млрд гривень дотацій з держбюджету, а ми знаємо, що зараз в Раді мають приймати рішення на 260 млрд грн для вирішення ситуації на газовому ринку, то зрозуміло, що Нафтогаз для держави став великою проблемою. Тому треба його реформувати та прибрати структури Нафтогазу, які нічим не займаються», — резюмує Ігор Чаленко.