Слуги народу продовжують щипати бізнес — експерт

Нардеп Данило Гетманцев вважає, що треба ліквідувати спрощену форму оподаткування, а Фопівців, як клас треба знищити.

Данило Гетманцев
Данило Гетманцев

Про це в коментарі заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«У нардепа Гетманцева від Слуги народу продовжують общипувати бізнес, як гусака. Це його ідея збільшити військовий збір. До речі, крім ФОПів, у кожного з заробітної плати забирають не 1,5%, а 5%. А ФОПам зайва звітність та бюрократія. Хоча раніше ФОПи працювали на спрощеній системі оподаткування, щоб дрібний бізнес менше витрачав часу на папери. Однак Гетманцев вважає, що треба ліквідувати спрощену форму оподаткування, а Фопівців, як клас треба знищити. Тобто робиться все, щоб дрібний бізнес не мав можливості працювати на спрощеній системі оподаткування», — каже А. Павловський.

Він нагадав, що у владі взагалі думають про підвищення податків для ФОПів до 18%.

«Якщо вони це зроблять, то в підприємцям не буде сенсу відкривати ФОП. Йому це не потрібно, тому що ведеться неоліберальна політика. Вони вважають, що соціальні функції держави зайві. І кожен має випливати, хто, як може. Тобто що держава не має підтримувати самозайнятих людей. Таким чином можновладці ліквідують середній клас. В їх ідеології має бути лише великий капітал та наймані працівники», — каже А. Павловський.

За його словами, владі вигідно, щоб був лише 1% багатих, а всі інші бідні та працювали за їжу.

«Хоча основою будь-якої демократичної цивілізованої системи, зокрема, в тій же Європі був середній клас. На жаль, наші можновладці цього не розуміють, або ж їм це не потрібно», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що Законом № 4015-IX запроваджено нові умови оподаткування. Одне із ключових нововведень — обов’язкова сплата військового збору для всіх ФОП, незалежно від групи чи системи оподаткування.

Військовий збір стягується з доходів фізичних осіб, юридичних осіб, підприємців для забезпечення фінансування державних заходів з оборони України. Нагадуємо, що у 2025 році він становить 5%.