Яке прокляття натягує петлю навколо путінської росії
Економічне явище «прокляття ресурсів» створює державні структури, але й завдає довгострокові збитки.
. Про економічні особливості політики Росії та наслідки такої поведінки — читайте у адаптації аналітичного матеріалу професора однієї з найпрестижніших дослідницьких установ Німеччини.
За вбивчою війною в Україні, спровокованої Володимиром Путіним, ховаються глибокі економічні та соціальні конфлікти, розповідає у своїй аналітичній статті почесний професор та колишній директор департаменту політики ринку праці та зайнятості Берлінського наукового центру соціальних досліджень Гюнтер Шмід.
Дати російському президенту однозначно зрозуміти — у тому числі й військовими засобами — що війна має бути швидко закінчена — це одна сторона медалі, і, безумовно, найактуальніша зараз,
— розповідає професор.
Але інша, й не менш актуальна — це необхідність глобальної реорганізації торгових відносин.
Приклад Африки
Багато країн Африки, насамперед Нігерія, є зразковими моделями «прокляття ресурсів». Їхні величезні запаси цінної сировини (наприклад, нафти, газу, золота) сприяють створенню економічних моноструктур.
Доходи від цих ресурсів зазвичай монополізовані та роблять уряди корумпованими. У Росії це приблизно так само, як пояснив і оцінив у політекономічних термінах російський історик економіки Олександр Еткінд: «Величезні доходи контрольованих державою корпорацій від нафтогазових ресурсів означають, що значна частина державного бюджету не залежить від податкових відрахувань громадян».
Це «прокляття ресурсів» не просто створює державні структури, а й завдає довгостроковий збитки конкурентоспроможності.