Українців з серпня змусять сплачувати податки в ЄС: що відомо

  • 469

Із 26 серпня поточного року українські переселенці будуть змушені сплачувати податки за кордоном. Саме тоді спливе 183 дні перебування в Європейському Союзі і вони автоматично стануть податковими резидентами.

Українців з серпня змусять сплачувати податки
Українців з серпня змусять сплачувати податки

Це матиме негативні наслідки для державного бюджету України. Адже багато хто з них продовжує працювати на українські компанії віддалено і податки із доходів, отриманих в Україні, будуть спрямовуватися у бюджети країн перебування. Держказна України може недоотримати до 23% надходжень.

Так, обсяг сплачуваних податків із середньої зарплатні 14,5 тисячі гривень на рік становитиме 29 тисяч гривень. Відтак, щорічно сумарно сплачені податки перевищуватимуть 70 мільярдів гривень, з яких до місцевих бюджетів — 40 мільярдів.

Раніше у податковому комітеті Верховної Ради заявляли, що українська сторона працює з Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо внесення автоматичних змін стосовно статусу податкових резидентів. У результаті це допоможе уникнути подвійного оподаткування осіб, які виїхали за кордон. Обіцяють за кілька тижнів розробити відповідний механізм та почати діалог із Єврокомісією.

Раніше «Апостроф» писав, що українцям, які виїхали за кордон через війну, можуть почати виплачувати таку ж соціальну допомогу, як і тим біженцям, які залишилися в Україні: в уряді розглядають питання такої доцільності.