Стало відомо, чи буде дефолт в Україні
У четвер, 10 серпня, Україна отримала відстрочку щодо виплати 20 млрд доларів зовнішнього боргу.
![Стало відомо, чи буде дефолт в Україні](https://i-ua.tv/img/790x450/5/defolt1-31f65e04.jpg)
Іноземні кредитори України підтримали її прохання про дворічне заморожування платежів за міжнародними облігаціями майже на 20 мільярдів доларів. Це дозволить знівеченій війною країні уникнути дефолту за зовнішніми боргами.
У свою чергу влада України заявила про те, що країна заощадить близько 5 мільярдів доларів протягом наступних двох років, керуючи своїми фінансовими ресурсами, що виснажуються.
У зв'язку з тим, що Україна зіткнеться з прогнозованим економічним спадом на 45% у 2022 році, двосторонні кредитори, включаючи США, Велику Британію та Японію, також підтримали відстрочку погашення боргу, а уряди країн-учасниць Паризького клубу погодилися призупинити платежі до кінця 2022 року.
Паризький клуб — це неофіційна міжурядова організація розвинених країн-кредиторів, основним завданням якої є реструктуризація заборгованості країн, що розвиваються.