Артилерист ЗСУ розповів про пекло на Луганщині
Тактика росіян не змінилася з часів Другої світової. У Попасній на Луганщині було справжнє пекло.
![Артилерист Володимир 24 ОМБр імені короля Данила](https://i-ua.tv/img/790x450/2/volodymyr2-ff55b9ed.jpg)
Понад два місяці військовослужбовці Королівської бригади тримали оборону Попасної. Як розказав артилерист Володимир, це був найскладніший напрямок, на якому йому довелося воювати за майже півроку повномасштабної війни в Україні.
Спогади українського воїна опублікували на офіційній сторінці у Facebook.
За словами захисника України, на штурм Попасної росіяни кинули величезну кількість сил — морську піхоту, підрозділи силових структур, ПВК.
На Попасну йшли потужні колони техніки. Тактика ворога не змінилася з часів Другої світової війни — він у буквальному сенсі давив кількістю, просувався вперед по тілах своїх загиблих, не зупиняючись. Засилають, наприклад, 500 бійців, ми їх б’ємо, слідом за ними одразу йдуть ще 500″, — згадує пекельні дні Володимир. — «Ми, відповідно, стримували їхню навалу, не давали зайти до міста».
Завданням артилерії була підтримка дій піхоти.
«Відбивали колони, перешкоджали підвозу забезпечення для підрозділів ворога та їхньому просуванню по місту», — розповідає артилерист. — «Кількість знищеної російської техніки не було коли рахувати, якщо чесно. Ми вражали по 40−50 цілей на день — танки, БМП, БТР, легкові машини».
Королівські піхотинці робили подекуди неможливе, щоб український прапор майорів над Попасною. Втримували шалений натиск надзусиллями людей.
«Усі бійці показали себе героями. Мої хлопці витягували машини з-під обстрілів, ремонтували їх фактично під вибухами. Наводилися, стріляли, по них одразу ж прилітало, але вони знову і знову йшли у бій попри переважаючі сили противника», — говорить Володимир.
Але зрештою ворог знайшов вразливе місце і прорвав оборону.
«Нам довелося відходити на більш вигідні рубежі. Не буду приховувати, гірко було залишати місто. Але ми розуміли, що потрібно зберегти піхоту, щоб згодом піти у контрнаступ і звільнити від російської окупації усі наші міста й села. І ми це зробимо обов’язково», — переконаний воїн.