США і ЄС закликали надати російським алмазам статус «кривавих»

  • 205

США, Євросоюз і Канада розглядають можливість надати російським алмазам статус «кривавих» або «конфліктних». Це призведе до того, що продавати російські алмази буде практично неможливо, — повідомляє The New York Times.

США і ЄС закликали надати російським алмазам статус "кривавих"
США і ЄС закликали надати російським алмазам статус "кривавих"

Наголошується, що виторг від продажу дорогоцінного каміння йде на підтримку війни в Україні.

«Російські алмази залучені до фінансування війни рф проти України, що робить ці алмази не просто конфліктними, а кривавими», — вважає Володимир Татаринцев, заступник директора Державного гемологічного центру України.

Проти продажу російських алмазів виступив представник Держдепу Джордж Каджаті, який озвучив ініціативу в листі голові Кімберлійського процесу.

Це міжнародна організація, заснована ООН, що має на меті — не допустити надходження на ринок «конфліктних» або так званих кривавих алмазів. Такими вважаються алмази, що видобуваються незаконно та йдуть на фінансування регіональних конфліктів.

У The New York Times зазначають, що Росія є найбільшим у світі постачальником дрібних алмазів. За даними уряду США, в 2021 році на частку цього дорогоцінного каміння припало понад $ 4,5 млрд російського експорту, що робить алмази одним із основних джерел неенергетичних доходів рф.