Fitch спрогнозував фінансові втрати України

Війна в Україні триватиме щонайменше до кінця року, вважають у міжнародному агентстві Fitch Ratings.

«Ми очікуємо, що війна триватиме до 2023 року, внаслідок чого державний борг перевищить 100% ВВП, що збільшить і без того величезні витрати на інфраструктуру та обсяги виробництва, а також посилить інфляційний та зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними», — йдеться у повідомленні.

Аналітики агентства не надто вірять у завершення війни за допомогою переговорів.

«Малоймовірно, що український уряд поступиться якоюсь суттєвою територією, захопленою Росією, і ми очікуємо, що президент Путін продовжить переслідувати мету підірвати суверенну незалежність України. Незрозуміло, чи матиме якась зі сторін достатню військову перевагу для досягнення цілей, що може призвести до тривалого конфлікту», — вважають в агентстві.

Там відзначають полегшення для України завдяки реструктуризації держборгу на два роки. Але в майбутньому може знадобитися ширша реструктуризація комерційного держборгу, вважають у Fitch.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації