Німеччина з червня блокує постачання важкого озброєння Україні: подробиці

З червня уряд Німеччини ігнорує прохання України про додаткові поставки важкого озброєння.

Олаф Шольц
Олаф Шольц

Так, кілька разів на місяць у Міністерстві оборони країни проходили зустрічі високопосадовців, на яких українська сторона просила збільшити постачання раніше наданої зброї, але прохання залишалися непочутими, про що пише німецьке видання.

Повідомляється, що на зустрічах також була присутня сама міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт. Примітно, що Міноборони доводило відмови тим, що Німеччина сама потребує цих видів зброї, оскільки має виконувати свої зобов'язання перед НАТО. Проте міністр оборони Великобританії у коментарі журналістам Die Welt заявив, що допомога Києву ніяк не вплинула б на зобов'язання Берліна перед Альянсом у Східній Європі.

Видання пише, що наприкінці квітня Олаф Шольц заявив, що Німеччина вже порушила свою традицію, розпочавши постачання зброї до зони бойових дій. Він також сказав, що збирається робити це і в майбутньому, але тільки в тому випадку, якщо вважатиме за необхідне. Він виправдовував відмову від постачання важкого озброєння тим, що Німеччина не повинна діяти поодинці.

Але, як пише видання, із квітня Сполучені Штати вже поставили в Україну системи реактивного залпового вогню та гаубиці. Інші західні партнери чинили тиск на Німеччину, через що Берлін оголосив, що передасть Україні зенітні установки Gepard у кількості 30 екземплярів та самохідні гаубиці.

Повідомляється, що наприкінці червня депутат Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман написала Шольцу листа, в якому попросила провести національну конференцію щодо України для мобілізації додаткової допомоги. Проте офіс Шольца негайно відмовив.

«Зараз ми не відповідатимемо на листа», — процитували відповідь прес-секретаря Шольца у виданні.