«Шлях важкий але цілком реалістичний», — експерт про вступ України в Європейський Союз до кінця 2024 року

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про плани держави бути повністю готовою до вступу в Європейський Союз до кінця 2024 року.

"Шлях важкий але цілком реалістичний", - експерт про вступ України в Європейський Союз до кінця 2024 року
"Шлях важкий але цілком реалістичний", - експерт про вступ України в Європейський Союз до кінця 2024 року

«Євроінтеграційна робота не припинялася ні на день. І вже до кінця 2024 року ми плануємо повністю бути готовими вступити в Європейський Союз. Це наш ціннісний та цивілізаційний шлях», — сказав Шмигаль.

З червня Україні вдалося добитися, аби ЄС скасував усі мита та квоти на український експорт, з липня запрацював «транспортний безвіз». За словами уряду, Україна вже виконали близько 70% Угоди про асоціацію з ЄС. До кінця року буде запроваджено «митний безвіз».

В України дійсно є усі шанси стати частиною європейської родини до кінця 2024 року, каже політолог Ігор Чаленко.

«Шлях важкий але цілком реалістичний», — політолог Ігор Чаленко.

«Це дійсно амбіції України. І сьогодні ми вже економічно приєднуємося до ЄС і ми бачимо, що Україна зараз багато для цього робить. Сьогодні економічно ми вже приєдналися до ЄС», — каже експерт.

Для цього в Україні має працювати усе разом: уряд, політичні партії і громадяни. Зокрема, те, в чому традиційно звинувачують Україну — корупції — вона стосується як чиновників і тих, хто перебуває при посадах, так і тих, хто дає хабарі.

«Корупція, права людини ну і фактор безпеки. Над цим нам треба, ще плідно попрацювати. Треба і надалі відстоювати свою незалежність.», — стверджує політолог Ігор Чаленко.

Мало шансів на вступ до ЄС матиме Україна і із замороженим конфліктом з рф.

«Замороження конфлікту з РФ буде грати проти нашого вступу в ЄС. Адже якщо ми в Україні навіть зробимо своє домашнє завдання з реформ, а ми це зробимо, то сам факт повноправного приєднання до спільноти потребуватиме політичного рішення всіх-країн членів. Ми маємо приклад Північної Македонії, де суперечка довкола лише назви країни вагомо затягнула євроінтеграційний процес. З іншої сторони, в історії розширення ЄС є приклади включення країн з територіальними проблемами, для прикладу Республіка Кіпр в 2004 році. Тим не менш, моя думка однозначна — маємо консолідуватись та подолати російську загрозу зі звільненням всіх окупованих територій для відновлення суверенітету в межах 1991 року. І цим ми полегшимо свій шлях до членства в ЄС», — наголошує політолог.

Україні вигідно бути в ЄС

«Нам треба рухатися в бік західної цивілізації. Вигідніше бути там, ніж бути між. Вступ до ЄС назавжди закріпить Україну в рамках західної цивілізації у сім'ї європейських народів, де цінності, права людини, нетерпимість до корупції, демократичний світогляд є незаперечним абсолютом. Ми наповну зможемо реалізувати потенціал найзаможнішого ринку у світі, що на сьогодні представляє понад 500 млн людей. Врешті, ми повернимось до своїх історичного концепту, на якому ґрунтувалась Русь як західна держава понад тисячоліття тому, і таким чином виконаємо сучасну волю українського народу, яку постійно показують соціологічні опитування і довершимо Євромайдан 2013−2014 років. Український народ вже заслужив на якнайшвидше впровадження саме тих стандартів життя, які сьогодні поширені в Євросоюзі. Думаю, що Україна зробить ЄС сильніше.», — підсумовує експерт.