Росія з початку війни втратила в Україні більше 900 елітних фахівців

Російська армія за півроку війни в Україні втратила понад 900 елітних фахівців, на підготовку яких пішли роки зусиль та мільйони доларів. Серед них — морські піхотинці, співробітники росгвардії, спецназ ГРУ та інші, повідомляє BBC.

Росія з початку війни втратила в Україні більше 900 елітних фахівців
Росія з початку війни втратила в Україні більше 900 елітних фахівців

Станом на 1 вересня джерелам ВВС вдалося встановити загибель 151 військовослужбовця спецназу ГРУ, майже кожен четвертий з них — офіцер (22%). За консервативними оцінками, вибуття 130 бійців може бути рівноцінним повному виходу зі строю однієї з рот спецназу.

Загалом, втрата офіцерів спецназу може бути для російської армії найбільш чутливою і важкою. Оскільки якщо гине командир роти спецназу ГРУ, то замінити його може лише офіцер такої ж військової спеціальності.

Експерти зазначають, що в ході війни в Україні загони ГРУ використовуються для вирішення невластивих елітним розвідникам завдань, а це призводить до додаткових втрат.

Також відомо про загибель 245 співробітників Росгвардії, більшість із них — співробітники підрозділів особливого призначення (загони спецназу, СОБР та ОМОН). Найбільші втрати у загону спецназу «Барс» із Казані та «Меркурій» із Смоленська.

З відкритих джерел журналісти встановили загибель 20 співробітників ФСБ та ФСО. Більшість цих втрат — службовці прикордонних військ, які підпорядковуються ФСБ. Проте є серед загиблих і офіцери найбільш засекречених підрозділів.

П'яту частину всіх ідентифікованих загиблих російських військовослужбовців, за даними ВВС, складають десантники.

«Загальновійськові підрозділи вс рф виявилися не готові до штурмових дій. Причому мала частина — концептуально, через нестачу у штаті важкої техніки, а набагато більша — технічно, через банальне невміння вести ближній бій зі стрілецькою зброєю», — розповів експерт.

BBC також має інформацію про 67 російських військових льотчиків, які загинули під час вторгнення в Україну (включаючи штурманів і бортмеханіків). Як зазначає видання, це особлива категорія втрат, оскільки екіпажі бойових літаків та гелікоптерів — штучні фахівці та еліта будь-якої армії світу: підготовка одного льотчика-снайпера може займати 15−17 років і коштує 12−14 млн доларів.


Джерело: BBC