єВідрядження не запрацювало: чому чоловіків не випускають за кордон під заставу

  • 222

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не підписав постанову про єВідрядження, яка має дозволити військовозобов’язаним чоловікам виїжджати за кордон по роботі під заставу 200 000 грн.

єВідрядження не запрацювало: чому чоловіків не випускають за кордон під заставу

Про це розказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми анонсували, що було прийняте рішення на Кабміні, але постанова ще не підписана. Наразі ще відбувається дискусія в уряді щодо цієї постанови, щодо її доопрацювання, публікації і так далі. Зараз я не можу сказати, чи буде вона підписана, коли та в якому форматі», — сказав Федоров на брифінгу 31 серпня.

Планувалося, що єВідрядження запрацює з 1 вересня, але цього не сталося.

«Якщо вона буде підписана, ми цю послугу дуже швидко реалізуємо», — запевнив Федоров.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев схвалив рішення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля відкласти підписання постанови про так зване «єВідрядження».

«Ініціатори механізму виїзду за кордон військовозобов'язаних запропонували рішення інтуїтивно, без належних розрахунків, що зрозуміло не змогло переконати суспільство у його доцільності», — вважає голова комітету з панівної фракції «Слуга народу».

На його думку, під час ухвалення рішення були відсутні розрахунки впливу заборони на виїзд за кордон на ВВП та зайнятість, а також обґрунтування мінімальної зарплати у 20 тис. грн та застави у 200 тис. грн як умов видачі дозволу на виїзд.

Читайте також


Ростислав Кравець: «Уряд плює чоловікам в обличчя та принижує їх забороною виїзду за кордон»

Тисячам військовозобов’язаних чоловіків дадуть право виїхати з України завдяки програмі уряду Є-відрядження чи є-відпустка. При цьому соцмережі обурені ініціативою Кабміну випускати за кордон за 200 тис. гривень. Адже бідні воюють, а багаті тікають. При цьому багатодітним батькам, студентам та опікунам можуть відмовити у виїзді за кордон. Чому так відбувається, а також чи можна відмовитися від отримання повістки, дізнавалися у адвоката Ростислава Кравця.