путін затвердив нову зовнішньополітичну доктрину та згадав про Україну

Журналісти пишуть, що володимир путін не залишив ідеї побудови так званого «багатополярного світу», а також «допомоги» співвітчизникам за кордоном.

володимир путін
володимир путін

путін затвердив нову зовнішньополітичну доктрину, що ґрунтується на концепції «російського світу». Її багато сучасних російських ідеологів уже використали для виправдання інтервенції в Україну нібито на підтримку російськомовного населення.

Повідомляється, що в 31-сторінковій «Гуманітарній політиці» сказано, що росія має «захищати, оберігати та просувати традиції та ідеали Російського світу». Доктрина подається як стратегія «м'якої сили».

«рф надає підтримку своїм співвітчизникам, які проживають за кордоном, у реалізації їхніх прав, забезпеченні захисту їхніх інтересів та збереженні їхньої російської культурної ідентичності», — йдеться в документі.

У доктрині також сказано, що допомога так званим «співвітчизникам» за кордоном дасть можливість росії нібито зміцнити на міжнародній арені свій імідж «демократичної країни, яка прагне створення багатополярного світу».

Крім того, як пишуть журналісти, у доктрині йдеться, що росія має розширювати співпрацю зі слов'янськими народами.

У матеріалі сказано, що путін протягом багатьох років підкреслював, що він вважає трагічною долею приблизно 25 мільйонів росіян, які опинилися за межами росії у нових незалежних державах, коли Радянський Союз розпався 1991 року.