Білорусь розпочала навчання біля кордонів з Україною — будуть звільняти захоплені території

Нові військові навчання у Білорусі триватимуть до 14 вересня. Військові будуть тренуватися, як «звільняти захоплені території».

Білорусь розпочала навчання біля кордонів з Україною — будуть звільняти захоплені території

Тренуватися військові будуть на полігоні «Брестський»; на ділянках місцевості у Мінській та Вітебській областях.

«8 вересня відповідно до плану підготовки Збройних Сил під керівництвом начальника генерального штабу Збройних Сил — першого заступника міністра оборони розпочалося командно-штабне навчання Збройних Сил Республіки Білорусь. Воно триватиме до 14 вересня. Чисельність військ, які беруть участь у командно-штабному навчанні, залученого озброєння та військової техніки не перевищує рівень, який підлягає обов'язковому повідомленню відповідно до Віденського документа 2011 року», — сказано в повідомленні.

Як пояснюють у Лукашенка, головною метою цих дійств є «навчання органів військового управління Збройних Сил, інших військ та військових формувань Республіки Білорусь безперервному управлінню силами та засобами під час виконання завдань за призначенням».

Під час навчань білоруси будуть відпрацьовувати:

ведення бойових (спеціальних) дій щодо звільнення території, тимчасово захопленої противником;

відновлення контролю за державним кордоном у зонах (смугах) відповідальності об'єднань;

авіаційна підтримка військ;

забезпечення силових заходів військового стану, боротьба з ДРГ супротивника та НВФ.

Як зазначається, у навчаннях візьмуть участь «представники військово-дипломатичного корпусу зарубіжних країн, акредитованих при міністерстві РБ».

«В той же час, демонструючи максимальну транспарентність перед міжнародною спільнотою, прагнення до зміцнення регіональної безпеки та поясу добросусідства, Республіка Білорусь в ініціативному порядку запросила для участі у спостереженні за активною фазою навчання представників військово-дипломатичного корпусу зарубіжних країн, акредитованих при міністерстві», — додали у Міноборони Білорусі.