Російський опозиціонер Ходорковський опублікував інформацію про втрати рф

Михайло Ходорковський посилався на документ Мінфіну рф. Він опублікований 26.08.2022, тобто в нього не включені дані після контрнаступу ЗСУ.

Документ Мінфіну рф з даними втрат живої сили
Документ Мінфіну рф з даними втрат живої сили

Російський опозиціонер Михайло Ходорковський опублікував інформацію про загиблих солдатів регулярних військ рф. Дані він навів, посилаючись на документ Мінфіну рф, який опинився в його розпорядженні.

Про публікацію документа повідомив журналіст Андрій Попов.

«48 759 солдатів — перші (майже) офіційні дані про загиблих рф. Михайло Ходорковський опублікував документ від Мінфіну рф, де, за його твердженням, містяться перші реальні цифри втрат росіян і сума виплат їхнім родичам — майже 50 тис. вбитими, що близько до українських оцінок», — написав Попов на сторінці в Facebook і прикріпив запис Ходорковського.

Опублікований документ датується 26.08.2022, тобто в нього не включені дані після контрнаступ ЗСУ.

«Там враховуються тільки громадяни РФ. Більше того — тільки військовослужбовці по лінії Міноборони. Тобто без росгвардії, „музикантів“, добровольців, фсб, мнс, колабораціоністів і сепаратистів (українських, грузинських, будь-яких), без сирійців та інших інтуристів. Тобто реально цифра більше — ймовірно в рази, тому рф своїх контрактників береже, кидаючи на амбразури лднрівських мобіков і найманців всіх мастей — „неврахунки“. Плюс санітарні втрати — поранених зазвичай в 3−4 рази більше, ніж убитих», — зазначає Попов.

В якості грошової компенсації за загиблих солдатів, згідно з документом, росія виділила 361 млрд руб.

По 7 млн за голову. Що ще більш показово — на друге півріччя Мінфін просить виділити ще 271 млрд і на 2023 рік — 724 млрд. Разом — ще майже трильйон рублів. Тобто Кремль закладає допустимі втрати близько 200 тис. убитими тільки своїх регулярних військ. Вірити чи ні цьому документу — це вже окреме питання. Але те, що у Ходорковського є виходи на самий верх Кремля — це факт. Та й цифри виглядають цілком реалістично. Приймемо їх до відома", — зазначає журналіст.