«Не можна заявити, до росія назавжди зайняла окуповані території» — радник Байдена

У США відзначили позитивні наслідки контрнаступу українських військ на півдні та в Харківській області.

Джейк Салліван
Джейк Салліван

Збройні сили України повинні самостійно визначати, коли і як звільнювати території, окуповані росією у 2014−2015 роках, тобто до вторгнення 24 лютого. Про це заявив Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на 17-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) «Україна: На захисті нашої спільної свободи», організованої Фондом Віктора Пінчука.

«Це контрнаступ, крім усього, показує, що не можна просто заявити, що росія назавжди зайняла окуповані території і нав'яже їм свій політичний устрій. Це важливий сигнал як на військово-тактичному, так і на політико-дипломатичному рівні. І ми підтримаємо зусилля ЗСУ логістикою, постачанням, зброєю, обладнанням», — наголосив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Він також зазначив, що ЗСУ мають самі визначати свої завдання та свої дії щодо того, що робити з територіями, окупованими до початку повномасштабного вторгнення рф.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації