Окупанти покинули оперативно важливий пункт на Херсонщині — ISW

Російські війська залишили Киселівку — оперативно важливий пункт у Херсонській області.

Супутниковий знімок показує, що більшість техніки залишили свої позиції.
Супутниковий знімок показує, що більшість техніки залишили свої позиції.

Контрнаступ України на півдні продовжує спричиняти значний вплив на моральний стан і військовий потенціал росії на півдні України.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), супутникові знімки російських позицій у Киселівці, за 15 км на північний захід від Херсона, показують, що всі російські машини, крім чотирьох, відійшли від попередніх передових позицій, що узгоджується з чутками про те, що війська так званої Донецької Народної Республіки («ДНР») залишили Киселівку та відійшли назад у бік річки Дніпро.

Як зазначає ISW, Киселівка є оперативно важливим місцем для російських військ, оскільки це останній великий населений пункт уздовж шосе E58 і залізничної лінії між нинішніми українськими позиціями та Чорнобаївкою, крайньою частиною Херсонщини.

Очевидне відведення російських військ із цієї позиції може поставити під загрозу здатність росіян захистити північно-західну околицю міста Херсона та свідчить про те, що російські війська в цьому районі відчувають безпосередню загрозу своїм позиціям.

Успіх останніх українських контрнаступальних операцій може вплинути на бажання і здатність російського військового командування своєчасно використовувати новосформовані добровольчі підрозділи в Україні.