Окупанти готують чергові провокаційні обстріли ЗАЕС

російські окупанти готують чергові провокаційні обстріли Запорізької атомної електростанції в контрольованому ними Енергодарі Запорізької області.

Окупанти готують чергові провокаційні обстріли ЗАЕС

Про це заявив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов, передає Інтерфакс-Україна.

«Є інформація про певну підготовку чергових провокацій та обстрілів Запорізької станції, про те, що особовий склад агресора має план перебування в укритті під час своїх сигналів, тобто є переміщення техніки, є систематична діяльність із пошкодження ліній електропередач, яких зараз залишилося лише кілька, які поєднують ЗАЕС з українською енергосистемою», — сказав Юсов в етері національного телемарафону у вівторок, 13 вересня.

Водночас він зазначив, що окупанти після захоплення станції «побачили певну безкарність з боку міжнародної спільноти, і це масштабують на всю енергетичну систему України, готуючи таким чином відверту гуманітарну катастрофу і кризу напередодні зими».

«Ми вже можемо говорити, на жаль, не лише про Запорізьку АЕС. російський агресор систематично, методично обстрілює всю енергетичну інфраструктуру України, і це, безперечно, може вплинути, зрештою, і на інші атомні об'єкти — на інші атомні станції», — сказав речник ГУР.

Він зазначив, що у рф залишається велика кількість ракет Х-22, якими вона може завдавати ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури України далеко від лінії фронту.

«Останні удари по енергетичній системі та критичній інфраструктурі України — це планомірні дії агресора, і цілком можливо уявити й інші сценарії. Україна, зі свого боку, до цього готується. Але це також виклик усьому світові, наскільки активно треба допомагати Україні у питаннях забезпечення протиповітряної оборони, протиракетної оборони і наскільки активно треба тиснути на режим путіна і блокувати всі можливості подібного терору. Це однозначне порушення правил і норм ведення війни, це порушення гуманітарного права… путін хоче занурити в темну холодну зиму Україну і всю Європу», — резюмував Юсов.