За матеріалами СБУ 10 та 12 років тюрми отримали коригувальники обстрілів Черкас і Лисичанська

Зокрема, у Черкасах ворожим інформатором виявився колишній співробітник органів виконавчої влади, «шанувальник» забороненої в Україні партії шарія.

За матеріалами СБУ 10 та 12 років тюрми отримали коригувальники обстрілів Черкас і Лисичанська

Контррозвідники встановили, що від початку широкомасштабного вторгнення рф чоловік збирав і передавав російським спецслужбам координати розташування:

блокпостів;

підрозділів ЗСУ та силових структур;

адміністративних будівель органів державної влади та судових установ.

У ході слідства встановлено, що він планував не тільки передавати інформацію агресору, а й запросив у свого куратора цілий арсенал зброї. За його словами, «хотів бути готовим підтримувати війська зс рф, коли вони зайдуть на територію Черкаської області».

СБУ спрацювала на випередження та затримала зрадника у червні цього року під час виконання ним чергового «замовлення» — зйомки одного з військових об’єктів регіону.

У Лисичанську 27-річна місцева мешканка після вторгнення рф була завербована представником російських окупаційних військ.

Під час боїв за Лисичанськ і Сєвєродонецьк зловмисниця передавала ворогу відомості про розташування та переміщення підрозділів Сил оборони України, у тому числі, кількість бойової техніки.

Вона корегувала вогонь російської артилерії по Лисичанську, зокрема, по району в якому проживала. Вона надсилала куратору фотознімки пошкоджених будівель і фрагментів ворожих касетних боєприпасів з місць влучань. Крім того, детально описувала точність влучання та масштаби руйнувань.

У квітні контррозвідники СБУ знешкодили корегувальницю, а також встановили та затримали інших членів агентурної мережі.

bit.ly/3R3RjT3