В Україні рекордно збільшився експорт електроенергії до ЄС

Експорт електроенергії з України до країн ЄС за перші два тижні вересня встановив торговий рекорд — сума становила 131 млн доларів. Показник став другим після традиційно більших обсягів експорту сільгосппродукції.

В Україні рекордно збільшився експорт електроенергії до ЄС

Про це повідомляє прес-служба «Укренерго».

Сукупна вартість доступу до міждержавних електромереж, проданого на аукціонах «Укренерго» з 30 червня по 18 вересня, складає понад 4,1 млрд грн.

Водночас експорт електроенергії за перші два тижні вересня встановив торговий рекорд — $ 131 млн. Показник йде одразу після традиційно великих обсягів сільгосппродукції.

Впродовж останнього тижня 12−18 вересня доступний обсяг перетинів до Словаччини та Румунії був проданий в повному обсязі.

На суміжних спотових ринках ціни продовжують знижуватися. На ринку «на добу наперед» (РДН) в Румунії середня ціна базового навантаження з 12 по 17 вересня становила близько € 386,8/МВт∙год, а в Словаччині — € 442,6/МВт∙год, тоді тижнем раніше вони складали € 412,9 та € 446,2 відповідно.

Водночас на українському РДН ціна базового навантаження зросла і у більшість днів становила € 88−89/МВт∙год.

На тлі цього середньозважена ціна доступу до міждержавного перетину в порівнянні з попереднім тижнем знизилася до 8,1 тис. грн/Мвт∙год (-12,9%). Найвища гранична ціна в окремій годині становила 16 тис. грн./МВт*год в напрямку Словаччини 13 вересня (у 20-й годині).