В Євросоюзі ціни на хліб зросли майже на 20% через вторгнення росії в Україну

У Європейському союзі ціни на хліб зросли майже на одну пʼяту у серпні, оскільки вторгнення росії до України, яка є найбільшим експортером зерна та добрив, продовжувало руйнувати світові ринки, а загальна інфляція прискорилася.

В Євросоюзі ціни на хліб зросли майже на 20% через вторгнення росії в Україну

Про це повідомляє Forbes.

Світові ціни на пшеницю зросли з лютого після того, як війна на кілька місяців призупинила експорт зерна з Чорного моря та обмежила відвантаження добрив, оскільки російські виробники втратили доступ до портів Балтійського моря, які вони використовували для відвантаження аміаку, ключового інгредієнта нітратних добрив.

Середня ціна на хліб у ЄС у серпні 2022 року була на 18% вищою, ніж роком раніше, як показали дані статистичного управління блоку у понеділок, що є найвищим зростанням із грудня 2017 року, коли Євростат почав збирати статистику.

За даними Євростату, у серпні 2021 року середня ціна на хліб зросла на 3% у річному обчисленні.

В Угорщині та Литві у серпні були зафіксовані найвищі річні зміни середньої ціни на хліб: зростання склало 66% та 33% відповідно.

Країнами з найнижчим середнім приростом були Франція (8%), а також Нідерланди та Люксембург, де зростання склало 10%.

Ціни на хліб у ЄС цього року постійно зростали порівняно із середнім показником у 8,3% у лютому, коли росія напала на Україну.

Сукупні ціни на хліб та крупи зросли на 16,6% у серпні, що є найвищим показником як мінімум із січня 1997 року.

Читайте також


Людство входить у фазу глобального конфлікту по всій планеті — Юрій Буздуган

Іран атакував балістичними ракетами Ірак біля консульства США. Своєю чергою, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс вважає, що попереду на світ чекає ще складніший період, аніж зараз, і Британії з союзниками варто готуватися до серйозних загроз і подбати, щоб їхня міць виглядала переконливим фактором стримування. Чи розпочнеться нова світова війна та як це вплине на Україну, розбиралися з експертом-геополітиком Юрієм Буздуганом.

Рекомендовані публікації