путін хоче закінчити війну в Україні — Ердоган

Президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган заявив, що глава рф володимир путін прагне швидше закінчити війну, яку сам почав проти України. Кремлівський диктатор нібито розуміє, що «біда обраного ним курсу велика».

володимир путін та Раджеп Таїп Ердоган
володимир путін та Раджеп Таїп Ердоган

Про це турецький лідер сказав в інтерв'ю газеті згадуючи свою зустріч із російським колегою в Узбекистані та говорячи про враження від його поведінки. Водночас нагадав, що під «угодою» між Києвом та Москвою про завершення війни не має на увазі залишення за країною-агресором захоплених нею українських територій.

«Найголовніше, тут буде дуже і дуже важливе російське ставлення. В Узбекистані я зустрівся з птіним, і у нас із ним відбулися дуже великі дискусії. І він насправді показав мені, що готовий покінчити з цим якнайшвидше. Це було моє враження, тому що те, як зараз йдуть справи, досить проблематично… «, — поділився Ердоган.

Проте він категорично відповів на запитання, чи варто дозволити росії «залишити за собою частину території, забраної в України після лютневого вторгнення». За його словами, це не повинно бути частиною вирішення війни.

«Ні й безперечно ні. Коли ми говоримо про взаємну згоду, то маємо на увазі: якщо в Україні буде встановлено мир, звичайно, повернення захоплених земель стане дуже важливим. Це те, що очікується. Це те, що потрібно. Путін зробив певні кроки. Ми зробили певні кроки. Захоплені землі будуть повернуті Україні», — заявив президент Туреччини.

Те ж він сказав і щодо окупованого росією ще у 2014 році Криму. Зокрема наголосив, що з відтоді «говорить про це зі своїм дорогим другом Путіним» і просить повернути півострів законним власникам.

«Адже це одночасно і наші нащадки — люди, які там живуть. Якби ви зробили цей крок уперед, якби ви могли втекти від нас, ви б також звільнили кримських татар та Україну. Це те, що ми завжди говорили Росії. Але з того часу, на жаль, не було зроблено жодного кроку вперед», — визнав Ердоган.

Турецький лідер зазначив, що путін не визнає того, що прорахувався у війні проти України та сильно недооцінив волю українського народу постояти за свою країну.

«Жоден лідер згодом не сказав би, що це була помилка. Ніхто не скаже: „Так, я помилився“. Лідерам дуже важко повернутися назад з обраного шляху», — сказав Ердоган, додавши, що ніяке вторгнення не може бути виправдане.