Естонія відмовилася впускати громадян рф, що втікають від мобілізації

Естонія не має наміру надавати притулок громадянам росії, які прагнуть уникнути мобілізації.

Урмас Рейнсалу
Урмас Рейнсалу

«Відмова від виконання свого громадянського обов'язку в росії не є достатньою підставою для надання притулку в іншій країні», — заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу у відповідь на лист Reuters.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Естонське МВС також повідомило, що росіян, які мають посвідку на проживання в Естонії, не пустять назад до країни, якщо вони підуть воювати в Україну.

Раніше видавати росіянам гуманітарні візи відмовилася Латвія. Литва розглядатиме заяви «в індивідуальному порядку».

Глава МЗС Латвії Едгар Рінкевич написав, що його країна «з міркувань безпеки не видаватиме гуманітарні чи інші типи віз тим громадянам росії, які ухиляються від мобілізації».

Міністерство закордонних справ Литви повідомило, що заяви про надання притулку «розглядатимуться в загальному порядку, з урахуванням усіх обставин та на індивідуальній основі». Також відомство додало, що Литва «не має мети та можливості видавати візи з гуманітарних міркувань усім росіянам, які за ними звертаються».

Нагадаємо, що раніше у Німеччині парламентські фракції «Зелених» і «Вільної демократичної партії» (входять до правлячої коаліції) закликали уряд країни надати притулок росіянам, які тікають від мобілізації.