рф готується забрати в армію до мільйона чоловіків, — Зеленський

Керівництво росії має намір мобілізувати до армії 1 мільйон чоловіків.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський звернувся до росіян у зв'язку з початком мобілізації в рф чоловіків до армії, закликавши жителів країни-агресора до масових протестів проти неї або до втечі з неї. Про це він сказав 22 вересня у своєму вечірньому відеозверненні російською мовою.

«55 тисяч російських солдатів загинули на цій війні за пів року. Десятки тисяч поранені, скалічені. Бажаєте більше? Ні? Тоді протестуйте. Боріться. Тікайте. Або здавайтесь в український полон. Це варіанти для вас, щоб вижити», — сказав президент.

За його словами, жодної іншої причини, окрім бажання цієї людини, немає, а громадяни, які не реагували на нього дотепер, є «вже співучасниками всіх цих злочинів, вбивств та тортур українців, бо мовчали».

«І зараз для вас час вибору. Для чоловіків у росії це вибір загинути або жити, стати калікою або зберегти здоров'я. Для жінок у росії вибір — втратити назавжди чоловіків, синів, онуків або спробувати захистити їх від загибелі, від війни, від однієї людини», — наголосив глава держави.

За словами президента, кількість людей, яких насправді було поставлено завдання мобілізувати в рф, більш ніж утричі перевищує публічно озвучену.

«Ви тільки вдумайтеся в кількість людей, яких хочуть забрати! Ми точно знаємо, що повістки на 300 тисяч людей були надруковані та підписані заздалегідь, ще до того, як з'явилося це рішення про мобілізацію. Наша розвідка це довела. Але російське керівництво готується забрати в армію до мільйона чоловіків — це головне, про що вони зараз замовчують», — сказав він.

Зеленський підкреслив, що українська сторона усвідомлює, що «братимуть усіх без розбору» — не лише військових у запасі, а будь-яких чоловіків, яких зможуть залякати, щоб вони не ухилилися від війни.

Рекомендовані публікації