Бундестаг знову відклав термінові постачання танків Leopard Україні

У четвер, 22 вересня, до німецького Бундестагу знову відклав голосування за пропозицію терміново передати Україні танки Leopard. Проект відповідного документа після спекотних суперечок передали на розгляд комітетам.

Бундестаг знову відклав термінові постачання танків Leopard Україні

Про це повідомляє Politico

. Правоцентристський опозиційний блок Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) вимагає провести голосування на пропозицію Бундестагу із закликом до уряду негайно дозволити експорт німецьких танків і бойових машин піхоти в Україну.

«Це було б рівнозначно вотуму недовіри стратегії Шольца щодо України, оскільки канцлер неодноразово виключав такі поставки доти, доки інші західні союзники не поставлять аналогічну важку техніку», — пише видання.

При цьому провідні представники партнерів Шольця з коаліції, Зелених та ліберальної Вільно-демократичної партії (СвДП) також вимагали постачання німецьких танків Leopard та БМП Marder. «Голосування щодо постачання зброї в Бундестазі ризикувало виявити фатальні тріщини в єдності уряду і навіть могло призвести до поразки Шольца в парламенті», — пише видання.

Однак після спекотних 50-хвилинних дебатів більшість депутатів від СДПН, Зелених та ВДП проголосували за те, щоб направити пропозицію опозиції до комітетів із закордонних та економічних справ для подальшого обговорення. Це фактично затримує пленарне голосування за текстом на кілька тижнів. Проте уряд тепер також стикається з ризиком відновлення тиску наступного тижня, оскільки опозиція може вимагати проведення пленарного голосування за іншою пропозицією «Танки для України», яку ХДС/ХСС спочатку висунув у червні, але також було відкладено, делегувавши його на рівень комітету.

Читайте також


Законопроєкт про мобілізацію треба відхилити — Ростислав Кравець

Рада у першому читанні схвалила законопроєкт про мобілізацію. Замість того, щоб створювати професійну армію і мотивувати потужними преференціями, пільгами, соц. пакетом і матеріальними винагородами, влада посилює насильницький примус до мобілізації. На кшталт рф. Чи допоможуть неконституційні рішення перекрити нестачу снарядів на передовій. Чим загрожує е-кабінет для військовозобов’язаних та які наслідки очікують так званих ухилянтів, про це і не тільки запитали у адвоката Ростислава Кравця.

Рекомендовані публікації