До законопроєкту «Про медіа» внесено 2350 правок

У авторів був 21 день для того, щоб внести правки в законопроєкт, який ухвалили в першому читанні. Тепер ці правки мають інтегрувати в документ і винести його на друге читання.

Микита Потураєв
Микита Потураєв

Про це «Детектор медіа» повідомив народний депутат Микита Потураєв.

Нагадаємо, до другого читання депутати оновлять текст закону «Про медіа».

30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, «за» проголосували 233 нардепи. Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.

Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію роботи онлайн-ЗМІ, вебплатформ на кшталт Netlix чи Facebook. Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним. Законопроєкт «Про медіа» передбачає й залучення Нацради до формування «чорних списків» діячів, що загрожують нацбезпеці.

Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав Верховну Раду відмовитися від подальшого розгляду законопроєкту, адже в такому вигляді документ «серйозно загрожує свободі преси в Україні, посилюючи державний контроль над інформацією в той час, коли громадяни потребують її найбільше».

В Україні теж лунає критика цього законопроєкту.