СБУ повідомила про підозру організаторам псевдореферендуму на Донеччині та Луганщині

Служба безпеки України встановила та зібрала вичерпну доказову базу на організаторів російського псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

СБУ повідомила про підозру організаторам псевдореферендуму на Донеччині та Луганщині

Наразі повідомлено про підозру таким фігурантам:

  • Володимиру Висоцькому, «голові центральної виборчої комісії днр»;
  • Олені Кравченко, «голові центральної виборчої комісії лнр»;
  • Олександру Кофману — «голові громадської палати днр»,
  • Марині Філіповій — «радниці голови лнр».

Слідчі СБУ підозрюють цих осіб у скоєнні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: колабораційна діяльність і посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Найближчим часом їх буде оголошено у розшук.

Українська спецслужба встановила, що ці особи відігравали ключові ролі в організації та проведенні фейкового плебісциту на сході України.

Вони у змові з іншими особами направили так званим «главам л/днр» звернення з ініціативою проведення на тимчасово захоплених ворогом територіях фейкового референдуму, а також пропонували негайне відокремлення від України та приєднання до рф.

Читайте також


А. Маркевич: В Україні треба повернути закон про люстрацію

Посадовець «Укренерго» виявився агентом ФСБ: «зливав» ворогу інформацію про стан об’єктів енергосистеми України. А скільки ще таких агентів може бути в Україні на керівних посадах? Чому колаборанти та агенти фсб опинилися у владі та правоохоронних органах. Чому на паузі справа ексголови СБУ Івана Баканова та чи дійсно у керівництва України є громадянство рф, i-ua.tv говорили з ветераном прокуратури України, полковником юстиції запасу, адвокатом Анатолієм Маркевичем.