На протестах в Ірані загинуло 57 людей

Правозахисники повідомили про смерть щонайменше 57 людей під час протестів у Ірані.

На протестах в Ірані загинуло 57 людей

Щонайменше 57 людей загинули в Ірані під час антиурядових протестів, що були спровоковані смертю 22-річної жінки після затримання поліцією за нібито неправильне носіння хіджабу, повідомляють правозахисники.

Іранська правозахисна організація, що базується в Осло, заявила, що через блокування урядом інтернету в Ірані важко підтвердити значну кількість отриманих повідомлень про загибель протестувальників. Влада повідомила про 41 загиблого, пише Радіо Свобода.

Антиурядові протести тривають у країні протягом 10 ночей після смерті Махси Аміні. Офіційні особи заявили, що вона померла від серцевого нападу, але її родичі та деякі правозахисні групи відкинули ці заяви, наголосишв, що Аміні побили під час затримання.

Попри блокування доступу до інтернету в Ірані, відеозаписи протестів продовжують публікувати, і на деяких із них видно, як силовики стріляють прямо в учасників акцій.

Влада Ірану відкинула критику Заходу щодо придушення протестів, під час яких були заарештовані щонайменше 1200 людей.

Представники судової влади Ірану також заявили, що створили спеціальні суди для процесів над протестувальниками, яких, як вони стверджують, «найняли з-за кордону».

Протести поширилися на більш ніж 80 міст Ірану.

Читайте також


Людство входить у фазу глобального конфлікту по всій планеті — Юрій Буздуган

Іран атакував балістичними ракетами Ірак біля консульства США. Своєю чергою, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс вважає, що попереду на світ чекає ще складніший період, аніж зараз, і Британії з союзниками варто готуватися до серйозних загроз і подбати, щоб їхня міць виглядала переконливим фактором стримування. Чи розпочнеться нова світова війна та як це вплине на Україну, розбиралися з експертом-геополітиком Юрієм Буздуганом.