Європейські спецслужби помітили російські кораблі поблизу витоків газопроводу Nord Stream

Європейські спецслужби в понеділок і вівторок помітили кораблі підтримки ВМФ росії поблизу від витоків у трубопроводах «Північного потоку», які, ймовірно, були викликані підводними вибухами.

Європейські спецслужби помітили російські кораблі поблизу витоків газопроводу Nord Stream

Про це пише CNN з посиланням на двох представників західної розвідки і ще одного джерела, знайомого з цим питанням, представників Європейської служби безпеки.

Неясно, чи кораблі мали якесь відношення до цих вибухів, кажуть ці та інші джерела, але це один з багатьох факторів, які будуть вивчати слідчі.

За словами одного з представників розвідки, минулого тижня недалеко від цих районів також були помічені російські підводні човни.

Три американські чиновники заявили, що США ще не мають детального пояснення того, що сталося через кілька днів після того, як вибухи, мабуть, спричинили три окремі та одночасні витоки в двох трубопроводах.

Російські кораблі регулярно працюють у цьому районі, за словами одного датського військового чиновника, який підкреслив, що присутність кораблів не обов'язково вказує на те, що росія завдала шкоди.

«Ми бачимо їх щотижня. російська активність в Балтійському морі посилилася останніми роками. Вони досить часто перевіряють нашу обізнаність — як у морі, так і в повітрі», — сказав цей чоловік.

Але спостереження як і раніше викликають додаткові підозри щодо росії, яка привернула найбільшу увагу як європейських, так і американських офіційних осіб. Вона, як вважається, має як можливість, так і мотивацію для навмисного пошкодження трубопроводів.

У США відмовилися коментувати інформацію про кораблі.

І Данія, і Швеція проводять розслідування, але огляд місця ще не проведено, і подробиці про те, що саме викликало вибухи, залишаються уривчастими. Один європейський чиновник сказав, що уряд Данії проводить оцінку, і може знадобитися до двох тижнів, щоб розслідування було належним чином розпочато, тому що тиск в трубах ускладнює наближення до місця витоку — хоча інше джерело, знайоме з цим питанням сказало, що розслідування може початися вже у неділю.

CNN звернувся до Міноборони росії за коментарями з приводу присутності кораблів.


Джерело: CNN