Гендиректор онлайн-книгарні пішов у відставку через сексистське висловлювання

Гендиректор і співзасновник онлайн-книгарні Іван Богдан звільнився після того, як у публічну площину потрапили його слова, що жінки купують книжки за гроші, які їм дають чоловіки.

Іван Богдан
Іван Богдан

28 вересня ввечері на YouTube-каналі компанії «Ковальська» відбувалася пряма трансляція дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви». У заході брав участь співзасновник та керівник онлайн-магазину книжок Іван Богдан, 43. Коментуючи продажі книг, Богдан сказав: «У цілому більше [книжок] купують жінки — ну, як завжди, витрачають кошти, які заробляють чоловіки».

Перші обурливі коментарі в соцмережах почали з’являтися вже під час трансляції, вдень 29 вересня їх уже були тисячі. А в 14:26 Іван Богдан опублікував на своїй Facebook-сторінці повідомлення, в якому перепрошував за сказане, а закінчувалося воно словами: «Ми у компанії прийняли непросте, але правильне спільне рішення — я йду з посади».

Це перший випадок в історії українського бізнесу, коли сексистське висловлювання призвело до відставки керівника бізнесу. Відставку палко підтримали активісти, які відстоюють гендерну рівність.