Туреччина не визнала російську анексію українських регіонів

Міністерство закордонних справ Туреччини назвало «серйозним порушенням» міжнародного права анексію росією чотирьох регіонів України.

Туреччина не визнала російську анексію українських регіонів

Про це повідомляє Голос Америки.

У заяві, яку МЗС Туреччини видало у суботу, мовиться, що Анкара відкидає російську анексію.

«Це рішення, яке є грубим порушенням встановлених принципів міжнародного права, не може бути прийнято», — заявили в міністерстві.

Туреччина, яка є членом НАТО, досі намагалась балансувати між Україною і росією, продаючи зброю Україні і одночасно не перериваючи економічні стосунки з росією, після того, як москва вторглася в Україну 24 лютого. При цьому Анкара закликала до мирних переговорів.

«Ми знову заявляємо про нашу підтримку вирішення цієї війни, гострота якої продовжує зростати, на основі справедливого миру, який буде досягнутий шляхом переговорів», — мовиться у заяві.

Анкара була посередницею при обміні полонених і в’язнів, а влітку їй вдалося за підтримки ООН домогтися угоди щодо розблокування українських портів та відкрити шлях українському зерну на світові ринки. Також президент Туреччини Таїп Реджеп Ердоган пропонує свої послуги у вирішенні військового протистояння навколо окупованої росією Запорізької АЕС.