США не залишать Європу взимку без газу — Reuters

Білий дім виключив запровадження будь — яких заборон або обмежень на експорт газу зі США взимку. Таким чином, Штати готові допомагати Європі зменшити нестачу енергії навіть у холоди.

Про це повідомило агентство Reuters, посилаючись на слова двох людей, які брали участь в обговореннях у Білому домі.

Під час дискусії обговорювалося зростання цін на енергоресурси та прогнози холоднішої зими, ніж очікувалося раніше.

У США протягом 40 років діяла заборона на експорт сирої нафти, поки президент Барак Обама та Конгрес не зняли обмеження у 2015 році. Тепер постало питання про те, чи не повторять Штати цей досвід ембарго, але тепер уже з газом.

Так, Байден та його помічники готуються до того, що американці цієї зими платитимуть великі рахунки за опалення будинків. Запаси природного газу у США перебувають на історично низькому рівні після того, як американські компанії в останні місяці експортували рекордні обсяги до Європи.

«Американці роками користувалися низькими цінами на природний газ. Боюся, що ця епоха закінчилася», — прокоментував ситуацію голова NEAD Марк Вулф.

Однак, як сказав один з американських чиновників, жодних заборон серйозно не розглядалося. «Аналіз лише зміцнив консенсус щодо того, що такий крок був би надто екстремальним і зруйнував ключові відносини з союзниками в Європі», — йдеться в повідомленні.

Очікується, що середня вартість опалення будинків у США зросте на 17,2% порівняно з минулою зимою. Проте економісти вважають, що заборона експорту природного газу була б неправильним рішенням.

«На місці ЄС я вважав би таку заборону практично актом війни. Це дійсно розпалило б антиамериканські настрої і змусило б європейські країни засумніватися в міцності своїх відносин із США», — сказав економіст з енергетики з Х'юстонського університету Ед Хірс.

Росія, другий після США виробник газу у світі, останніми роками постачала близько третини газу до Європи. Газовий шантаж з боку Кремля та одночасна диверсифікація постачання Європою знизили цей показник у рази.

Незважаючи на повну зупинку Північного потоку, країнам ЄС вдалося заповнити сховища газу в середньому на 90%. А запас у північно-західній Європі — Бельгії, Франції, Німеччини та Нідерландах — в даний час приблизно на 6% вищий за середній показник за п'ять років.

Рекомендовані публікації