Очолював російську агентурну мережу — викрито директора одного з комунальних підприємств Миколаєва на держзраді

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури викрито директора одного з комунальних підприємств міста Миколаєва за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Викрито директора одного з комунальних підприємств Миколаєва на держзраді
Викрито директора одного з комунальних підприємств Миколаєва на держзраді

Чиновника затримано у Миколаївській міськраді, де він перебував на нараді у мера міста.

За даними слідства, одним з завдань посадовця було організувати потужну агентурну групу спецслужб РФ. Для комунікації і передачі розвідувальної інформації використовувались анонімні акаунти у Телеграмі.

Чиновник передавав ворогу персональні дані військовослужбовців ЗСУ, співробітників правоохоронних органів, списки загиблих українських захисників. Також він зливав інформацію щодо оборонних та фортифікаційних споруд у Миколаєві.

До розвідувально-підривної діяльності він намагався залучити двох своїх підлеглих, одного з інших керівників комунального підприємства та двох мешканців обласного центру, серед яких старший оперуповноважений райуправління поліції. Всі вони є активними прихильниками проросійських поглядів і неодноразово підтверджували це у особистих розмовах та дописах в соцмережах.

Під час обшуків за місцями роботи і проживання агентів правоохоронці виявили листування керівника ворожої агентури зі своїм «куратором».