Велика Британія, Франція та Німеччина закликали ООН розслідувати використання росією іранських дронів

Велика Британія, Франція та Німеччина в пʼятницю, 21 жовтня, закликали ООН провести розслідування звинувачень росії у використанні іранських дронів для нападу на Україну.

Велика Британія, Франція та Німеччина закликали ООН розслідувати використання росією іранських дронів

Про це пише Reuters.

У листі, підписаному їхніми представниками в ООН і наданому агентству, країни підтримали заклик України до такого розслідування, стверджуючи, що використання безпілотників порушило резолюцію Ради Безпеки ООН (РБ ООН) 2231, яка схвалює ядерну угоду з Іраном 2015 року.

Україна заявляє, що росія використала ударні безпілотники Shahed-136 іранського виробництва.

«Ми б вітали розслідування групою Секретаріату ООН, відповідальної за моніторинг виконання резолюції 2231 РБ ООН, і готові підтримати роботу Секретаріату з проведення технічного та неупередженого розслідування», — заявили три країни у листі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш двічі на рік традиційно в червні та грудні звітує перед Радою Безпеки про виконання резолюції 2015 року. Будь-яку оцінку безпілотників в Україні, швидше за все, буде включено до цього звіту.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.