В ISW розповіли, навіщо росія хоче підірвати дамбу Каховської ГЕС

Аналітики зазначають, що при цьому російські сили звинуватять Україну в підриві ГЕС, хоча вона не має жодного матеріального інтересу в цьому.

російські окупанти можуть спробувати підірвати дамбу Каховської гідроелектростанції
російські окупанти можуть спробувати підірвати дамбу Каховської гідроелектростанції

російські окупанти можуть спробувати підірвати дамбу Каховської гідроелектростанції (ГЕС), щоб прикрити свій відступ і завадити українським військам пересуватися вглиб Херсонської області, зазначає Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що при цьому російські сили звинуватять Україну в підриві ГЕС.

«Україна не має жодного матеріального інтересу в підриві дамби, яка може затопити 80 українських міст, змусити до переміщення сотні тисяч людей, і пошкодити й без того проблемне електропостачання. Проте росія має всі підстави намагатися прикрити свої сили, що відступають, і розширити річку Дніпро, яку українським військам потрібно буде перетнути, щоб продовжити контрнаступ», — йдеться в звіті.

Аналітики також зазначають, що будь-які заяви про те, що російські війська не будуть підривати дамбу через занепокоєння щодо водопостачання Криму, є абсурдними. Експерти ISW нагадують, що після окупації в 2014 році Крим кілька років обходився без води, постачання якої через Північно-Кримський канал з Дніпра було припинене.