У 2023 році Україна щомісяця буде отримувати по 1,5 млрд євро від ЄС

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн уточнила, що у 2022 році ЄС виділив Україні 19 мільярдів євро, але саміт розрахований на 2023 рік.

Лідери країн-членів Європейського Союзу остаточно погодилися, що блок надаватиме Києву 1,5 мільярда євро на місяць у 2023 році. Про це повідомляє Reuters.

Таке рішення прийняли 27 європейських президентів і прем'єр-міністрів під час другого дня свого саміту в Брюсселі в п’ятницю, 21 жовтня. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн уточнила, що у 2022 році ЄС виділив Україні 19 мільярдів євро, але саміт розрахований на 2023 рік.

«Для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Сьогоднішнє рішення дасть загалом 18 мільярдів на наступний рік — суму, на яку Україна може розраховувати і де є стабільний і надійний, передбачуваний потік доходів», — сказала вона.

Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час ефіру національного телемарафону уточнила, що ці гроші від ЄС Україна буде витрачати на підтримку існування держави та покриття недостачі бюджету.