Близько 90% усіх податків та зборів спрямують на армію та безпеку країни

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що згідно з ухваленим цього тижня бюджетом-2023, майже 90% усіх податків та зборів, які сплатять громадяни та бізнес наступного року, Уряд спрямує на нашу армію та безпеку країни.

У цифрах Шмигаль відзначив наступне: 1,1 трлн грн на ЗСУ та безпеку, майже 450 млрд грн на соціальні програми та пенсії, 176 млрд грн на охорону здоров’я і 156 млрд грн на освіту. Це чотири головні статті видатків.

Водночас власні доходи держави складуть 1,3 трлн грн, а видатки — 2,6 трлн грн. Дефіцит у більш ніж 20% ВВП планують закрити завдяки підтримці міжнародних партнерів, з якими постійно ведуться перемовини про нові програми фінансування.

Також прем’єр-міністр зауважив, що до тепла вже підключена половина об’єктів у країні. У газосховищах 14,5 млрд кубів газу, що достатньо для проходження зими. Він поінформував, що енергетики 24/7 продовжують ремонти, аби відновити стабільне енергопостачання. Україна отримала від донорів уже 700 генераторів і ще 900 буде доставлено найближчим часом. 12 країн підтримують нас необхідним обладнанням для ремонтів.

За словами Шмигаля, завдяки грантам від Уряду за програмою єРобота створено вже понад 650 нових бізнесів.