З відключеннями світла українці житимуть до початку квітня - ДТЕК

  • 135

Гендиректор енергопостачальної компанії YASNO (субхолдинг ДТЕК) Сергій Коваленко вважає малоймовірним виникнення в Україні «енергетичного апокаліпсису».

Про це він сказав в ефірі телемарафону, коментуючи можливі наслідки для енергоспоживачів у разі нових обстрілів та пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури.

«На мою думку, енергетичний апокаліпсис, тотальні відключення на якісь дуже-дуже довгі проміжки часу дуже малоймовірні. Тому що російські терористи розраховували, що вже 11−12 жовтня в нас настане цей апокаліпсис. Але вже 22 листопада, — так, ми десь без світла, — але тотальної руйнації (енергосистеми) немає… Тому, на мій погляд, тотальна руйнація не можлива», — сказав він.

Водночас, за словами Коваленка, органи державної, місцевої влади й енергетики мають плани на різні варіанти подій, вся енергосистема готується до найскладнішого сценарію.

«Але я вважаю, що ми пройдемо цей проміжок часу, і вже в квітні проблеми великої не буде», — підкреслив він.

Щодо нинішнього стану енергосистеми України Коваленко зазначив, що ситуація досить складна по всій Україні, і головне наразі питання — втримати енергосистему контрольованою і не допустити повних відключень електроенергії.

«Я вважаю, що, швидше за все, в режимі відключень електроенергії українцям доведеться жити до кінця березня — початку квітня», — сказав гендиректор YASNO.

Він додав, що це є «базовим сценарієм» розвитку подій, якщо не буде нових обстрілів і пошкоджень.

«Якщо будуть нові пошкодження, то можливо будуть більш тривалі відключення — на 4−6 годин і більше. А якщо не буде обстрілів, не буде нових пошкоджень, і наша генерація, яка наразі недоступна з початку широкомасштабної війни, повернеться в енергосистему України, то ми з дефіцитної держави перетворимся знову на профіцитну, тоді всі ці відключення зійдуть нанівець», — повідомив Коваленко.

За його словами, на сьогодні найскладніша ситуація з енергопостачанням на деокупованих територіях та у прифронтових населених пунктах.

«Якщо ж говорити про тилові міста, то в першу чергу можна відзначити, що постраждав Київ та область, і Одещина», — сказав Коваленко.