Італійський художник влаштовує виставку, щоб зібрати кошти для ЗСУ

6 років тому Паоло приїхав в Україну у відпуску і взяв участь у художньому конкурсі, який і виграв з інсталяцією Електронна бандура. Після цього почав приїздити все частіше, аж доки вирішив залишитися тут назавжди. 24 лютого, як і всіх українців, його розбудили звуки вибухів.

Італійський художник влаштовує виставку, щоб зібрати кошти для ЗСУ

«Зателефонував друзям-італійцям. Ми об'єдналися і в перших числах березня вирушили в Польщу. Та на кордоні я зрозумів, що не можу залишити таку кількість моїх українських друзів без допомоги. Протягом перших 4 місяців війни я зустрічав біженців у польському селищі Медика, допомагав переправляти людей, також в Україну через мене надходила гуманітарна допомога», — згадує Паоло.

За його словами, перші місяці повномасштабного вторгнення він курсував між польською Медикою та Львовом. А на початку травня, коли на зібрані кошти вони з друзями доправили в Україну кілька швидких, одну із машин Паоло повіз у Київ.

Також він розповів, що чимало його друзів серед українців стали на захист країни. З передової вони йому привозили на сувеніри уламки бомб та снарядів.

«Я вирішив зробити перші 8 інсталяцій як 8 років війни. Я створив відео, в яких розказую історію кожної інсталяції. І зараз це переростає в дещо більше. І ті, хто купують за кордоном ці інсталяції, вкладають в українську економіку, адже кошти йдуть на потребу військовослужбовців», — зазначив скульптор.

І додав, що докладає зусиль, аби налагодити зв'язок між громадськими організаціями та благодійними фондами в Україні та Італії. В такий спосіб намагається допомогти українцям.

«росіяни тероризують Україну в усіх на очах, і я продовжуватиму свою діяльність із гуманітарної допомоги. Моїм співвітчизникам важливо знати, що тут відбувається, на противагу російській пропаганді. І я хочу розповідати правду. Я почуваюся близьким із тими, хто захищає власну свободу, свої права. І це має бути прикладом для всієї Європи, як українці захищають свою свободу і цілу Європу своєю кров’ю. І впевнений, що ми йдемо до перемоги», — переконаний Паоло.

Художник наголосив, що 7 грудня розпочнеться виставка його робіт у Музеї історії Києва. Там будуть виставлені як вже презентовані автором інсталяції, так і нові роботи. Виставка триватиме 3 тижнів. Усі кошти підуть на українську армію.

Нагадаємо, що дівчинка під музичний супровід свого старшого брата 9 годин 54 хвилини виконувала українські пісні у центрі Львова. Своїм виступом Марія зібрала для потреб Збройних сил України 35 тис. 492 грн. Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.