Нардепи за перевищення швидкості пропонують позбавляти українців водійських прав
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає дуже суттєве збільшення відповідальності власників авто за перевищення швидкості.
У 2023 році відповідальність за перевищення швидкості в Україні планують посилити, особливо в населених пунктах. У парламенті вже підготовлений відповідний законопроєкт № 6214.
Відповідальність за перевищення швидкості буде такою:
- Перевищення швидкості більш як на 20 км/год — штраф 340 грн (не змінюється)
- Перевищення більш як на 50 км/год, а у населених пунктах більш як на 30 км/год — штраф 1700 грн (не змінюється)
- Перевищення у населених пунктах більш як на 50 км/год — позбавлення права керування на строк від трьох до шести місяців.
- Перевищення у населених пунктах більш як на 70 км/год — позбавлення права керування на строк від шести місяців до одного року.
- Зараз штраф за перевищення більш як на 20 км/год штраф складає 340 грн. Більш як на 50 км/год — 1700 грн.
Головна проблема законопроекту полягає у механізмі його реалізації відносно системи автофіксації. Річ у тому, що згідно з українським законодавством, винним у перевищенні швидкості, яке зафіксувала камера, є власник транспортного засобу (або належний користувач).
При цьому власник автомобіля може не перебувати в момент порушення в автомобілі. Щобільше, він взагалі може не мати посвідчення водія. Позбавити його права керування у такому випадку буде проблематично. Особливо враховуючи, що правопорушення скоїв не він.
Аналогічне питання виникає і до автомобілів, зареєстрованих на юридичних осіб. У такому випадку, за українським законодавством, відповідальність несе директор підприємства, який також може не мати посвідчення водія.
Окреме питання виникає відносно водіїв-іноземців на машинах з іноземною реєстрацією (штрафи з камер надходять до прикордонної служби). Механізм позбавлення права керування для іноземців також не визначений.
Документ пройшов стадію обговорення у профільному комітеті та комітеті з питань бюджету. Наразі його рекомендовано до включення у порядок денний для голосування у сесійному залі.